Kategori arkiv: Lassaron opphit

Linni meister naken tone damli pupp

továrne nabrali dych až v roku 1893,kedy v troj ronom období vyrobili viac ako 1,4 miliónov tchto pušiek. Ruské vojsko do tej doby používalo jednoranové pušky Berdan, ktoré boli zúfale zastaralé. Mosin-Nagant Sergej Ivanovi Mosin bol dôstojník ruského delostrelectva, ktor pracoval ako zbrojní inžinier cisárského arsenalu v Tule. Do vzbroje bol ervenú armádou prijat v roku 1941, však rozsiahlejšie vroba zaala až v roku 1942. Okolo roku 1885 sa zapojil do vzkumu,ktorého cieom bolo vyvinú novú pušku pre cisársku armádu.

Linni meister naken tone damli pupp - Nadar

K Mosinovej jednorannej puške sa potom pripojila schránka na 5 nábojov bratov Emila a Lea Nagantovch. Vojenské jednotky dostaly túto zbra poprv krát v roku 1891. Pušky s odsuvnm valcovm záverom boli poas. Rusko / zssr: vbava a zbrane karev TT 33, Mosit-Nagant, Tokarev SVT40, PPS-43 (Sudajev PPŠ-41 (Špagin). Ako prvá vyrobila 500 000 tchto zbraní francúzska zbrojovka Manufacture d Armes de Chatellerault. linni meister naken tone damli pupp Spolu bolo do roku 1947 vyrobilo cez 5 miliónov kusov, z toho drvivá väšina v ruskch zbrojnch závodoch. Samopal bol vyrában aj po vojne a licencia bola odovzdaná do alších krajín, hojne bol využívan ešte vo Vietname. Ale priebojnos u originálnych vojenskch nábojov s oceovm jadrom je priamo nedosiahnutená a strela je schopná prestreli väšinu nepriestrelnch viest a inch balistickch ochrán. Napriek tomu sa puška Mosin-Nagant používala až do konca pädesiatich rokov a ešte dodnes sa používa nielen pri prehliadkách a u rôznych estnch jednotiek (v eské republike je vo vzbroji Hradnej stráže ale karabíny vzor 1938. V roku 1930 Mosin-Nagant vzor 1891 prešiel omladzovacou kúrou, z ktorej vzišli zbrane známe pod názvom vzor 1891/30 alebo vzor 1891/1930 a karabina Mosin-Nagant vzor 1930. Malá as samopalu vojnovej produkcie (asi 10 000 ks) 1 však vyšla z iránskej guometky v Teheráne.

Linni meister naken tone damli pupp - Swingers, stavanger

As pušky SVT-38 a SVT-40 bola vybavená alekohadom a používala sa ako ostreovaská puška. V Maarsku sa vyrábala verzia v ráži 9 mm Parabellum pre export do Egypta, známa ako Tokagypt. Odnímací dvojradov zásobník má kapacitu celkove 10 nábojov. Konštruktérom bol Alexej Sudajev. Prvé skúšky tejto zbrane sa uskutonily v roku 1890. PPŠ-41, pPŠ-41 (Špagin) Samopal PPS-41 bol pokraovateom starších typov PPD-1934/38 a PPD-1940. Manuálna poistka u tejto pištole je celkom vynechaná, zaistenie zbrane sa robí nastavením kohútika prostredníctvom bezpenostného ozubu do poistnej polohy. Svetovej vojny úspešne nahradené samonabíjacími puškami Tokarev SVT-40 a Simonov SKS-45, ktoré alej následoval legendárny model AK-47. V porovnaní so starším samopalom PPD bol tento samopal presnejší, jednoduchší a menej nákladn a náron na vrobu. Skladá sa z kladivka, záchytu kladivka, spúšta a automatickej spúšte. Príbuzné asti lánku, zbrane pech. Manuálna poistka umiastnená v zadnej asti priestoru luíku blokuje pri zaistení pohyb spúšte. Na jej zadnej kratšej asti je navlhená šrubová pružina zaisujúca návrat piestku do pôvodnej polohy. Na plynovom násadku je nasadená pohyblivá plynová trubice s dvojdielnou piestnicou.

Linni meister naken tone damli pupp - Thai massasje skien voksen

Bicie ustrojenie, záchyt kohútika, prerušova a vyhadzova sú uložené v vyberatenom bloku. Automatická poistka umožuje vypustenie kladivka len v prípade, že je záver uzamknut. Oficiálne oznaenie pre Mosin-Nagant znelo v tej dobe Trechlinejnaja Vintovka Obrazca 1891 Goda. Plynov násadec je umiestnen v prednej asti hlavne. Od staršieho modelu vzor 1930 vznikla karabina Mosin-Nagant vzor 1938 a od nej bola v roku 1944 odvodená karabína vzor 1944. Neskôr poas vojny bola SVT-38 v roku 1940 stiahnutá z vroby a nahradená SVT-40 s rovnakm vnútornm usporiadaním, ale robustnejšou konštrukciou. Tokarev SVT40, tokarev SVT40 - Poloautomatická útoná puška. Odber prachovch plynov z hlavne je vybaven regulátorom s niekokmi rôznymi priemermi kanálikov. Svetovej vojne, kedy Rusko dodalo Srbsku 120 000 pušiek typu vzor 1891. Sovieti boli medzi prvmi, ktor sa pokúsili o vvoj samonabíjacej pušky. Okrem váhy bola jeho vhodou aj minimálna spotreba kovu pre vrobu, na vrobu jedného PP3-41 bolo potreba asi 13,9 kg materiálu, pre PPS-43 len 6,2. Tieto pušky sa osvedily. PPS-43, pPS-43 (Sudajev) Asi najlepší samopal druhej svetovej vojny v Sovietskom zväze, bol skonštruovan a vyrában v obliehanom Leningrade od roku 1942, neskôr aj vo "vekej krajine". Samonabíjacia puška SVT-38 pracovala na rovnakom princípe odberu prachovch plynov z hlavne, ako jejho predchodca AVS-36. Tento nov typ bol navrhnut konštruktérom GS Špaginem, ktorému sa podarilo odstráni nevhody predchádzajúcich typov. Prvou takouto bola automatická puška AVS-36,ktorá sa však vemi neosvedila, a preto sa zaalo hada jej nástupca. Ína vyrábala pišto Tokarev pod oznaením linni meister naken tone damli pupp Typ 54, Severná Kórea vyrábala pozmenen model Tokareva pod oznaením Typ. Od roku 1910 sa zaali vyrába karabíny s hlavou zkrátenou na 510 mm (karabina Mosin-Nagant vzor 1910). Mechanizmus bol zjednodušen, uzamykanie prebieha vykvnutím záveru prostredníctvom dvoch uzamykacích ozubov umiestnench v zadnej asti záverníku. Spúšavé ústrojenstvo je pomerne jednoduché. Zavedenie zbrane predchádzala súaž konštruktérov Tokareva (SVT-38) a Simonova (zdokonalená AVS-36) Pušky sa behom súaže zdali rovnocenné, víazstvu Tokareva napomohla jeho osobná známos so Stalinom (Simonova Stalin neznal). Mosit-Nagant, mosit-Nagant tento typ pušky bol v základnej vzbroji ruskej pechoty poas. Jednorad zásobník je vyroben z oceového plechu, po oboch stranách má malé kontrolné otvory, jeho kapacita iní osem nábojov 7,62 mm Tokarev.

0 svar på “Linni meister naken tone damli pupp

Legg igjen et svar

E-postadressen din vil ikke offentliggjøres. Obligatoriske felt er merket *